Перейти к контенту
Конференции клуба Родим и вырастим

Рекомендуемые сообщения

Część! Jak się macie?

 

Czy są osoby, które chciałyby mówić i pisać po polsku? :) Zapraszam chętnych do "rozmowy".

Поделиться этим сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Ja jestem! Bardzo chcę!
Prawda, tylko uczę się polskiego i na pewno będę czyniła błędy. Lecz chcę sprуbować.

 

Pozdrawiam!!! Mаруся*, яapraszam do mojego dzienniczka.

Поделиться этим сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Cześć! Dobrze ci idzie :clap: Cieszę się, że nie jestem tu sama. Czy mogę przejść od razu na "ty"? Czy mieszkasz w Polsce czy po prostu uczysz się polskiego? Nie martw się, ja też popełniam błędy, więc będziemy popełniać razem :)

 

Weszłam do twojego dziennika. WOW :confus: Co nieco przeczytałam i jestem pod wrażeniem. Brawo! Robisz szybkie postępy :clap: . Dlaczego wybrałaś polski? Czy masz polskie pochodzenie? Apropo, mam na imię Marianna. Pisałaś w dzienniku, że to imię tobie się podoba :rolleyes: Miło mi jest ciebie poznać. :friends:

Поделиться этим сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Nie, nie jestem w Polsce, mieszkam w Moskiewskim obwodzie.
Po prostu język polski to moje hobby.
Zaczęła uczyć w wrześniu, ale posuwam się w tym powoli, nie mam dosyć czasu.

Поделиться этим сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Marianno, przepraszam, że przerwała dialog, musiałam wyjść .
Dziękuję za dobre słowa.
Mam nadzieję, że będziesz zachodziłа do mojego dzienniczka.

 


Dlaczego wybrałaś polski? Czy masz polskie pochodzenie?

 

Nie, nie mam.
Od dziecka lubiła brzmienie języka polskiego. Zawsze znałam, że na pewno zacznę go uczyć .
A potem tak zakochałam się w piosenkach Seweryna Krajewskiego (i w jego niebieskich oczach też... :shuffle: ), że zechciała rozumieć teksty. Czas przyszedł brać się za nauczanie.

 

A ty? Jesteś Polką?

 


Możesz pomóc mi przetłumaczyć frazę : "Его игра производит глубокое впечатление на слушателей".

Jego gra wywiera głębokie wrażenie "na słuchaczy" czy "na słuchaczów"?

Поделиться этим сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Witam! Nie, nie jestem polką. Mieszkam w Polsce 9 lat. Sama jestem z Moskwy. A ty?

 

Widzę, że byłaś w Polsce. Jak tobie tu się podobało?

 


Jego gra wywiera ogromne wrażenie na słuchaczach.

Поделиться этим сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Wieliczka, cześć! Gdzie zniknęłaś? Jak masz na imię? Spodobało mi się zdjęcie w twoim dzienniku o świętach w Rosji :D

Поделиться этим сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Cześć, Маруся* !
Dziękuję za tłumaczenie.
Tak, byłam w Polsce, lecz dawno, kilka lat temu. Tylko 2 dnie. Byłam w Krakowie i w Wieliczce. Warszawę prawie nie widziałam, tylko przejeżdżałam po stycznej. I jeszcze dwukrotnie byłam w Polsce, lecz przejazdem.

 

Jutro jeszcze raz zajdę tu, a dziś już nie ma czasu, napisałam dużą wiadomość w swoim dzienniczku.)))

 

(Nie jestem pewna, że poprawnie używam słowo "wiadomość", może, trzeba "zawiadomienie"?
Ktуre słowo Polacy używają na forach?)

 

Znalazłam potrzebne słowo na jakimś forum! Ani "wiadomość" ani "zawiadomienie". Wypowiedź! )))

Поделиться этим сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Cześć :privvv: ! Ja rzadko się tu pojawiam bo mam dużo pracy i po prostu się nie wyrabiam. Nie napisałaś, jak masz na imię :rolleyes:
Można też użyć słowo "informacja". Słowo "wiadomość" też będzie poprawnie :yess: . Z resztą, sama cały czas się uczę. Języka można szybko się nauczyć, kiedy zamieszkasz w tym kraju. Radzę ci oglądać filmy w języku polskim, to też pomaga w nauce języka obcego.

 

Chciałam przed chwilą wejść do twojego dziennika, lecz jest dla mnie zamknięty :( (Pisze: Журнал закрыт для просмотра). Czy mogłabyś go dla mnie otworzyć?

Поделиться этим сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Dzień dobry, Marianno!
Mam na imię Maria. :yess:

Radzę ci oglądać filmy w języku polskim, to też pomaga w nauce języka obcego.

Oczywiście oglądam filmy, lecz na razie to nie łatwo dla mnie.
Oglądałam niedawno "Na koniec świata", czy znasz ten film? Tam Domogarow grał rolę rosyjskiego malarza. Ale ten film na youtube jest nie cały, nie ma końca.
Chciałam przed chwilą wejść do twojego dziennika, lecz jest dla mnie zamknięty

Zamknęłam swój dzienniczek nie na długo, robiłam tam ćwiczenia, myślę nikt nie chce to czytać.

Поделиться этим сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Перчинка**, witam!
Powiedz, dlaczego studiujesz polski? Masz jakieś plany? )))
(Czy mogę pisać "na ty"?)

Поделиться этим сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Witam serdecznie! Oczewiście, że możesz)

 

Uczę się polskiego bo podoba mi się ten język, jego fonetyka. Lubię Warszawę... mam plany zamieszkać w Polsce.

Поделиться этим сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Uczę się polskiego bo podoba mi się ten język, jego fonetyka.

 

Ja też!
Gdzieś (chyba na youtube ) widziałam taki zwrot "Lubię nasze polskie szelescienie"

 

Lubię Warszawę... mam plany zamieszkać w Polsce.

 

Już ci zazdroszczę! )))

Поделиться этим сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Пожалуйста, авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий

Вы сможете оставлять комментарии после авторизации



Войти

×